Položka

Proč navštěvovat skupinové lekce jógy?

Jóga je individuální prácí. S tím, souhlasíme všichni. Kouzlo vlastní jógové praxe možná už něktěří objevily. Nicméně i pro nás, kteří ji máme nebo se o ni více méně pokoušíme, je to někdy taky oříšek. Výhody a přínosy vlastní nebo individuální praxe se na nás ze všech webů hrnuly hlavně v době covidu. Já sama, jako lektor a pravidelný praktikující jsem moc ráda, že se lidi naučili k józe obracet i samy doma nebo ve volné chvilce třeba i online formou. Mně osobně přijdou super možnosti, který máme. A i já si vlastně vybalancovala kanály vedoucí mě k mojí praxi. Jak vlastní motivaci, tak online nebo skupinovou lekci, když mě moje motivace opouští. Jaký jsou podlě mě výhody skupinových lekcí jógy?

 

1. motivace - protože, někdy jako chci jít doma do ty chaturangy ale skončim v dítěti nebo se válim na podložce. Balancovat, kdy nemůžu a kdy nechci je pro stále i po letech praxe oříšek.

2. Společná energie - propojení se s lidmi na lekci, společné opouštění komfortní zóny a hledání toho, co je vlastně moje komfortní zóna

3. Hlas a energie lektora- mám takovou zkušenost: nejvíc sebe sama poznám skrze interakci s někým jiným, když se mě nekdo zeptá jak se citím? Je to prostě jiný než, když se ptám sama...protože často se ptát nechci a tak to ani nedělám. Nicméně na vedené lekci se tomu nevyhneš. A někdy lektor co ti úplně nesedne, je nejlepší učitel.

4. Prostřědí: studia jógy jsou často vybalancovaný tak, aby nás nic moc nerušilo a všechno bylo ,,hezký,, a to občas člověk taky potřebuje i když v blátě se někdy naučí víc. Navíc, já mám doma vonný tyčinky zakázaný a ve studiu se toho můžu bažit.

5. Samostatnost: přijde mi, že vznikl takový trochu tlak. Na jógu a samostatnost v ní, na pochopení svých možností těla a přizpůspbení pozic sobě. A že na skupinový lekci to nejde. A to podle mě není pravda. Já miluju, když všichni nedělají uplně to stejný. Lektor by ti měl vždy nabídnou možnosti a ty se jen ve vedené praxi rozhoduješ kam chceš jít a co dnes z té nabídky využiješ.

6. Komunita a kontakt s lidmi: jestli je pro mě něco jóga, tak je to to potkávání se s lidmi, se kterýma bych se běžně nepotkala. Přestože, každá z nás je jiný něco co nás přivádí do studia jógy je společné. Srdce. Jsme tu pro vás v Yoga Place.

 

Mějte krásný den Andry.

|
Zpět nahoru
crossmenuchevron-up