Položka

Mobilita & flexibilita těla - vždy v úterý 18:30

Mohli jste si všimnou, že se do lekcí u nás ve studiu v úterky přidala nová praxe zaměřená na Mobilitu a Flexibilitu těla, kterou vás provede Albi.

O co se vlastně jedná? Proč si tuto praxi zařadit do svého cvičebního plánu?

Flexibilita

Je získaná pravidelným protahováním jednotlivých svalů nebo svalových skupin. Je důležitá pro získání většího rozsahu pohybu.

Mobilita

Je schopnost kloubů se bezproblémově pohybovat v celém rozsahu pohybu, kdy nedochází k výraznému přetěžování jeho jednotlivých částí. Mobilita je určena celým komplexem svalů nacházejících se kolem daného kloubu.

Vhodná kombinace mobilizování kloubů a pomalé soustředěné protahování nám pomůže zdokonalit hloubku záklonových a předklonových pozic. Na lekcích se zaměřujeme především na správné postavení těla ve výchozích pozicích - a díky tomu se zdokonalí jak provádění ásan na lekcích jógy, tak i postavení celého těla během našeho dne.

V rámci mobility se věnujeme cvikům, které slouží k rozvoji kloubní pohyblivosti, pružnosti těla a odstranění ztuhlosti. Ve Flexi pracujeme na správném provedení pozic s důrazem na citlivé protažení zkrácených partií a hluboké uvolnění svalů.

Tato praxe se hodí pro sportovce, kteří mají zkrácené svaly, pro začátečníky a pro všechny, kteří se přejí mít pružnější a protaženější tělo. Naučíte se lépe vnímat vlastní tělo, budete experimentovat s pohybem, užijete si radost z hlubšího rozsahu v ásanách.

Pro mě osobně je hluboké a důkladné protažení velmi důležité.Dříve jsem se věnovala více silovým a dynamickým sportům, jako například běhu, kruhovým tréninkům nebo lezení. A tak pro mě bylo logické, že aby tělo bylo pružné a přizpůsobivé v silových pozicích, je potřeba aby bylo dostatečně protažené.

Ruku v ruce jde i práce s dechem, který zapojujeme při otevírání pozic a při prohlubování ásan. Na lekcích tedy vždy navádím, jak správně dýchat.I nyní na mateřské, kdy běhám většinou nejvíc za synem, tuhle flexibilitu využívám dennodenně.

Jak jste na tom vy s vaší flexibilitou, máte pocit, že je na ní potřeba zapracovat? Každé Úterý od 18:30 v našem studiu - registrace probíhá v rozvrhu studia.

IG: Duhovajoga_brno

Přečtěte si i naše ostatní články, dostanete se na ně kliknutím ZDE.

|
Zpět nahoru
crossmenuchevron-up