Položka

Jógová praxe v létě

Léto přináší jistou dávku nepravidelnosti, jak v jídle nebo spánku tak i v jógové praxi. A je to v pořádku! Já se teda tak tajně trochu těším už v polovině srpna na podzim, až přijde trochu toho režimu. 

 Většina z nás vyráží na víkendy do přírody, na dovolený, pak pár grilovaček a k tomu pár svateb a pak máme pocit, že vlastně už ani nemá cenu se k pravidelné praxi obracet. 

V létě tedy přichází otázka, jak udržet svou praxi natolik, aby byla stále přínosem a činila nám radost a byla alespoň trochu pravidelná a my od ní úplně neodešli.

Tady je několik našich tipů: 

  1. Naplánuj si měsíc a zarezervuj lekce dopředu. Zarezervuj si ve svém diáři čas pro sebe. Domluvit si pak drink s kámoškou až po večerní lekci, není žádný problém. 
  2. Vstaň o 20 minut dřív na dovolené. Užij si čas pro sebe, než se všichni vzbudí. Vytáhni podložku, chvíli si sedni, zastav pozoruj, pomalu přejdi na rozhýbání těla, dech a pak si zacvič pár sekvencí pozdravu slunce. 
  3. Dočtená kapitola z knížky na pláži? Posaď se, zavři si oči, prohlub na pár minut svůj dech, pozoruj sebe a ruch okolo sebe, meditovat se dá kdekoliv a nikdo nepozná, že medituješ. 
  4. Děti uspaný? Vytáhni na pár minut podložku, místo zapínání televize. Stačí protáhnout páteř v kočce, zaujmout pozici dítěte a prodýchat. 
  5. Grilování? Naber si vědomě na svůj talíř. Jez z něj pomalu a vychutnávej si svoje jídlo, odlož telefon a bav se s přáteli. 
  6. Panoramatický výhledy na túře, západy slunce? Odlož telefon, posaď se a vychutnej si to. Co se stane, když nebudeš mít fotku na instagramu? Žijeme pro sebe, ne ostatní.

 Užívejte léto!

Yoga Place

|
Zpět nahoru
crossmenuchevron-up