Položka

Pozdrav slunci a základní dechové techniky s Andreou Trsovou

Surya namaskar, nebo také pozdrav slunci, je velice dynamická sekvence ásan, která se obvykle provádí ráno, ideálně před východem slunce, a také na začátku dynamických a hatha lekcí jógy. Slunce uctívaly mnohé kultury a indická nebyla výjimkou, pozdrav slunci byl (a je) tedy první kontakt s božským v daném dnu. Dnes nám pozdrav slunci slouží jako samostatné cvičení, nebo k prohřátí svalů a jejich přípravu na následující ásany, a v neposlední řadě i jako meditace v pohybu, pěstování koncentrace a soustředění. I my si během jeho cvičení můžeme uvědomovat léčivou sílu slunce, zakoušet dotek jeho paprsků a hluboce se nadechnout jeho energie.
Během semináře si vysvětlíme jednotlivé pozice, ze kterých se pozdrav skládá, a naučíme se je propojit. Ukážeme si více možností provedení, tak, abychom se později neztratili na žádné hodině jógy, a také proto, abychom našli tu „naši“ variantu.
Řízený dech je neodmyslitelnou součástí jógové praxe. Plný jógový dech je základní dechová technika, kterou potřebujeme znát, abychom dosáhli plného prospěchu z cvičení. Techniku se naučíme postupně a opět si ukážeme, jaké zde máme odlišné možnosti provedení.
Cena:
590,-
Adresa:
Purkyňova 8, Brno
Termíny:
25.3.2023
Objednávky
|
Zpět nahoru
crossmenuchevron-up